Jdi na obsah Jdi na menu
 


O stránkách

 

   Tyto technicky zeměřené stránky, založené v červnu 2007, si kladou za cíl informovat nejen nadšence v oblasti MHD o probíhajících větších opravách dožívajících autobusů značky Karosa, provozovaných Dopravním podnikem hlavního města Prahy, a.s. Tyto opravy zajišťuje DP svými silami v Ústředních dílnách - autobusy, které se nacházejí v pražské městské části Hostivař (ÚD BUS Hostivař, dříve DOZ Hostivař).

Ačkoliv v názvu stránek figuruje dnes nepoužívaná zkratka DOZ (Dopravně Opravárenská Základna), stránky nejsou oficiální a nemají nic společného s DP Praha - není jejich zřizovatelem. V adrese a názvu stránek je zažité označení DOZ použito jen díky jeho jednoduchosti a známosti v řadách veřejnosti.

Stránky čtenářům poskytují k nahlédnutí ilustrační fotografie a zjednodušeně popsané postupy a rozsahy prováděných oprav (jedná se hlavně o střední opravy - SO) , které mají za cíl prodloužit životnost pražských autobusů, které v nelehkých podmínkách pražských ulic denně přepraví tisíce cestujících.

V rubrikách věnovaným konkrétnímu rozsahu opravy (střední či částečná) konkrétní typové řady autobusu (B700 nebo B900) můžete nalézt tabulku všech takto opravených vozů společně s termíny započetí a dokončení opravy. Tabulka opravených vozů typu B741 zahrnuje opravy pouze z roku 2007, dále chybí informace o středních opravách tří autobusů typu B732 ZTP realizovaných v letech 2005 - 2006.

V ÚD BUS Hostivař se rozněž provádí opravy vozů po vážnějších nehodách, garanční opravy převážně vlastních vozidel a běžné opravy autobusů vlastněných soukromými dopravními firmami či jednotlivci. Není náplní těchto stránek o takových opravách informovat.

Fotografie a texty (i jejich části) uveřejněné na těchto stránkách není dovoleno kopírovat a uveřejňovat v jiných elektronických či tištěných formách bez předchozího svolení autora.

Veškeré zde uveřejněné informace a postupy oprav jsou pouze orientační. Stránky nemají za cíl propagovat opravárenskou činnost v ÚD BUS Hostivař.

Jakékoliv připomínky či návrhy můžete zasílat na tento email.